عکس پروفایل متولدین خرداد

 تصویر اشک ها و لبخند هایت فراموش شدنی نیست

بلکه صفحه هایی از دفتر خاطراتم را در بر گرفته

که مرا در عمق لحظاتش غرق میکند

امشب در تب تلخم که برای فردایم چه بنویسم

عکس پروفایل خرداد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس پروفایل متولدین خرداد

عکس پروفایل متولدین خرداد

نظریه سه یار دبستانی از ادوارد فیتزجرالد

  نظریه سه یار دبستانی از ادوارد فیتزجرالد 

 

 

در داستان سه یار دبستانی، که ادوارد فیتزجرالد بر دیباچه ترجمه انگلیسی رباعیات خیام آورده است، خیام، خواجه نظام الملک و حسن صباح، ارتباط داده شده‌اند. ادعا بر این است که این سه شخصیت، یاران دبستانی بودند که هم قسم شدند که هرکدام زودتر به مقام و منصبی رسیدند، دیگران را یاری دهند. از این سه،نظام الملک نخست منصب یافت و به وزارت سلجوقی رسید. وی عهد خویش را نگه داشت و برای خیام مشاهره‌ای منظم برقرار کرد و به حسن صباح مقام عالی در دستگاه حکومت واگذاشت. اما دیری نپایید که میان صباح و نظام الملک اختلاف افتاد و خواجه سرانجام توانست با خدعه و فریب، حسن را در چشم سلطان سلجوقی خار کند. حسن سوگند یاد کرد که انتقام بگیرد؛ لذا راهی مصر شد و در آنجا بر اسرار مذهب اسماعیلی آگاه شد، و بعداً شاه مصر بخاطر ترسی که از حسن داشت به او اموالی داد تا آنجارا ترک گوید و سران آن زمانِ فرقه اسماعیلی به او یارانی کار کشته دادند. سپس وی به همراه یاران خویش به ایران بازگشت و فرقه‌ای تشکیل داد که با قتل‌ها و آدم‌کشی‌های خود دولت سلجوقی را به هراس انداخت. با توجه به منابع تاریخی این داستان را همیتوان بی اساس دانست، زیرا که تاریخ تولد و مرگ خیام,خواجه نظام الملک و حسن صباح به گونه‌ایست که آنها نمی‌توانستند در مدرسه با یکدیگر عهد برادری ببندند.

 

نظریه سه یار دبستانی از ادوارد فیتزجرالد

 

طرز تهیه یخ میوه‌ای قالبی

 مکعبهای یخ میوه‌ای بهترین راه تشویق بچه‌ها برای خوردن اسموتی مقوی و همراه با پروتئین است. به ویژه اینکه شما در تمامی ایام سال به میوه دسترسی دارید و می‌توانید با توجه به هر فصل یخ میوه‌ای همان فصل را درست کنید.

شما می‌توانید آنها را در فریزر بگذارید و هر زمان که خواستید برای انواع اسموتی، نوشیدنی و حتی بستنی استفاده کنید. این یخهای میوه‌ای قالبی بر خلاف سایر یخهای میوه‌ای که به صورت قرار دادن میوه‌های کوچک در درون آب و یخ زدن آنها است، با میوه کامل درست می‌شود و به هیچ عنوان به آن آب اضافه نمی‌شود. بنابراین من آنها را مکعبهای میوه یا مکعبهای اسموتی می‌نامم.

 

درست کردن مکعبهای یخ میوه‌ای برای اسموتی و غذای بچه واقعا آسان است.

همه کاری که شما باید انجام دهید این است که میوه‌ها را پوست کنده، پوره کرده و در قالب یخ بگذارید.

من در ابتدا از قالبهای یخ مکعبی که در خانه داشتم استفاده کردم و حتی از قالبهای کوچک سیلیکونی مخصوص مافین هم برای پوره‌های یخ زده در سایزهای دلخواه استفاده کردم. آنها خیلی خوب هستند اما من واقعا دیگر خسته شده بودم از اینکه کل فریزر من را غذای بچه گرفته بود اما شکل نامنظم مکعبها نمی‌توانست به خالی کردن جا در فریزر به من کمک کند.

روز دیگر من به جمعه بازار رفتم مقداری توت فرنگی تازه، گیلاس و انجیر خریدم. ساختن پوره توت فرنگی و انجیر خیلی آسان است و البته پوره گیلاس کمی بیشتر وقت می‌گیرد به دلیل اینکه شما باید هسته گیلاس را از آن جدا کنید که قدری وقت گیر است. خارج کردن هسته گیلاس بهانه خوبی است که کنار میز چایخوری بنشینید و یک فیلم بی معنی تماشا کنید در حالی که باید حواستان به هسته گیلاس باشد.

با قالب‌های یخ کاملا مکعبی شکل، می‌توانید مکعبهای خود را پس از درست کردن در یک کیسه زیپ لاک بریزید و سپس دسته‌ای از کیسه‌های مختلف را در جعبه فریزر خود قرار دهید. اگر شما آنها را به خوبی برچسب گذاری کنید، خیلی راحت و با یک نگاه سریع می‌توانید کیسه مورد نظرتان را پیدا کنید. کیسه‌ها از هدر رفتن فضا در فریزر جلوگیری می‌کنند.

 

مواد لازم برای تهیه یخ میوه‌ای قالبی

توت فرنگی گرمک انبه آووکادو انجیر سیب

طرز تهیه یخ میوه‌ای قالبی

۱٫ میوه‌ها را بشورید و پوست بگیرید. من میوه‌های مورد استفاده خودم را در لیست بالا قرار دادم اما شما می‌توانید میوه‌های دلخواه خودتان را استفاده کنید.

۲٫ میوه را به قطعات کوچک تقسیم کنید و انها را در مخلوط کن بریزید. شما برای پوست گرفتن انبه می‌توانید از یک لیوان شیشه‌ای کمک بگیرید.

 

۳٫ میوه‌ها را پوره کنید.

 

۴٫ پوره میوه آماده شده را در قالب یخ بریزید و انها را در فریزر قرار دهید.

 

۵٫ برای پوره‌های غلیظ از لیسک برای راحتی کار استفاده کنید.

 

۶٫ قالبهای یخ میوه‌ای را از قالب یخ در آورید و آنها را در کیسه زیپ لاک در فریزر نگهداری کنید.

 

۷٫ با داشتن اسموتی میوه‌ یخ زده آماده شما واقعا نیازی ندارید تا قالب یخ به اسموتی خودتان اضافه کنید مگر اینکه شما بخواهید آن را تا حدودی آبکی کنید.

۸٫ من معمولا موزهای سیاه شده را پوست گرفته، برش می‌زنم و برای استفاده در اسموتی فریز می کنم، بنابراین بجای ریختن آنها در سطل زباله از آنها استفاده مفید می‌شود. موزها یک افزودنی عالی برای اسموتی‌ها هستند به دلیل اینکه آنها اسموتی را لطیف‌تر و شیرین‌تر می‌کنند.

 

شیرین کننده مناسب اسموتی

من پایه اسموتی را با یک ماست یا کفیر درست می‌کنم (البته از نوع خانگی بخصوص ماست ایسلندی به دلیل بافت خامه‌ای مناسب است).

سپس قالبهای یخ میوه‌ای را اضافه می کنم

من معمولا چیزی برای شیرین کننده استفاده نمی‌کنم من ترجیح می‌دهم با استفاده از شیرین کننده طبیعی میوه آن را شیرین کنم. موزهای برش یافته با لکه‌های سیاه روی پوست برای این کار بسیار مناسب هستند اگر اسموتی خیلی ترش است، یا به حد کافی شیرین نباشد، مقداری عسل به مخلوط اضافه می‌کنم.

من اغلب سبزیجات را در اسموتی‌ها استفاده می‌کنم که در این میان اسفناج یک ماده عالی برای میان وعده داخل اسموتی بچه‌ها است و به آن یک هاله سبز جذاب می‌دهد.

اخیرا من گاهی اوقات به اسموتی مواد دیگری همچون اسپیرولینا یا تخم مرغ محلی برای بالا بردن پروتئین برای درست کردن یک صبحانه کامل استفاده می‌کنم.

طرز تهیه یخ میوه‌ای قالبی

طرز تهیه یخ میوه‌ای قالبی

داستان ضرب المثل آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت

 داستان ضرب المثل آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت

 

کاربرد ضرب المثل :

گذشته باز نمی گردد .

 

داستان ضرب المثل آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت : 

در گذشته، نوشیدنی‏ها و مایعات خوراکی را در ظرف‏های مخصوصی از جنس سفال می‏ریختند که به آن سبو می‏گفتند. به دلیل شکننده بودن سفال، اگر ضربه ‏ای به سبو می‏خورد، می‏شکست و مایع داخل آن به زمین می‏ریخت و دیگر قابل استفاده نبود.

 

مردی پارسا بود و بازرگانی که روغن گوسفند و شهد می فروخت با او همسایگی داشت و هر روز قدری از بضاعت خویش برای قوت زاهد می فرستاد. زاهد مقداری میخورد و باقی را در سبویی می ریخت و طرفی می نهاد.

 

آخر سبو پر شد. روزی به آن می‌نگریست اندیشید که: اگر این شهد روغن به ده درهم بتوانم بفروشم و پنج گوسفند بخرم و هر کدام پنج گوسفند بزایند و از نتایج آنها رمه‌ها پیدا می کنم و زنی از خاندان بزرگ بخواهم. لاشک پسری آید نام نیکوش نهم و علم و ادب بیاموزش و اگر تمردی نماید بدین عصا ادب فرمایم. این فکرت چنان قوی شد که ناگهان عصا برگرفت و از سر غفلت بر سبوی آویخته زد. در حال بشکست و شهد و روغن بر روی آن فرود آمد.

 

بیوگرافی جاستین تیمبرلیک

 جاستین تیمبرلیک، خواننده، آهنگساز و صداپیشه ی معروف آمریکایی می باشد که به سبب درخشش خود در مسابقه ی به دنبال ستاره توانست به شهرت بسیار عظیمی دست پیدا کند. این خواننده و بازیگر معروف که در میان طرفداران خود با نام پادشاه پاپ شناخته می شود، به جهت بازی در فیلم هایی چون شبکه اجتماعی و آلفا داگ، توانسته خودش را علاوه بر عرصه ی خوانندگی در بازیگری نیز ثابت نماید.

از طرفی با توجه به صدای خوبی که تیمبرلیک دارد در بسیاری از انیمیشن های کمپانی هایی چون پیکسار و والت دیزنی به عنوان صداپیشه فعالیت می کند. انیمیشن هایی مانند شرک ۳ و ترول ها را می توان از مهم ترین کارهای وی نام برد. از دیگر فعالیت های مهم جاستین تیمبرلیک می توان به ورزش حرفه ای او پرداخت. او در رشته های اسنوبرد و اسکیت مهارت خاصی دارد. جاستین می گوید تا زمانی که نتواند بخوابد برای خودش آهنگ می خواند.

وی در سال های اخیر شهرت زیادی برای خود دست و پا کرده است و از طرفداران بسیار زیادی نیز برخوردار شده است، در این مطلب قصد داریم زندگی نامه ی جاستین تیمبرلیک یکی از چهره های سرشناس هالیوودی را با شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار به اشتراک بگذاریم. در ادامه با ما همراه باشید که نگاهی کلی به زندگی وی داشته باشیم.

خوانندگی و بازیگری:

آغاز معروفیت تیمبرلیک  با پیوستن به گروه انسینک بود که به شهرت رسید. این گروه در سال ۱۹۹۵ شکل گرفت. اولین آلبوم این گروه ۱۱ میلیون نسخه فروش کرد. از همان جا بود که جاستین روابط با بریتنی اسپرز را شروع کرد و چون اوج معروفیت و محبوبیت بریتنی در همین زمان بود جاستین نیز به واسطه آن معروف شد.در سال ۲۰۰۰ آلبوم «No Strings Attached» را منتشر کردند که این آلبوم با فروش ۲٫۴ میلیون کپی در هفتهٔ اول رکورد پرسرعت ترین فروش یک آلبوم موسیقی را شکست. سومین آلبوم گروه انسینک “Celebrity” نام داشت که از نظر سرعت فروش بعد از آلبوم «No Strings Attached» قرار گرفت. این گروه در سال ۲۰۰۲ منحل شد. بد نیست بدانید گروه انسینک موفق به فروش ۵۰ میلیون نسخه آلبوم شده.

در سال ۲۰۰۲ او اولین آلبوم تک صدایی خودش را روانه بازار کرد که برایش موفقیتهای زیادی به ارمغان آورد و جزء ۲۰۰ آلبوم برتر سال جهان بود . آلبوم justified 3 میلیون نسخه در آمریکاو۷ میلیون نسخه در جهان فروش کرد. این آلبوم موفقیت‌های زیادی را برای او بدست آورد مخصوصا آهنگ‌های «Cry Me a River» و «Rock Your Body». این آلبوم در Billboard ۲۰۰ دوم شد و در هفتهٔ اول ۴۳۹۰۰۰ نسخه از آن فروش رفت.

بعد از انتشار این آلبوم وی روابطی را با کریستینا آغاز کرد و تورهای مشترکی برقرار کردند که این روابط باز هم به معروفیت جاستینانجامید چون آنها مدتی بعد از هم جدا شدند

در اوایل سال ۲۰۰۳ او روابطی با کامرون دیاز آغاز نمود و در سال ۲۰۰۵ در فیلمی به نام ادیسون بازی کرد.او در فیلم‌هایی مانند Edison Force، Alpha Dog، Black Snake Moan، Richard Kelly’s Southland Tales نقش آفرینی کرد. در کارتون شرک ۳ او شخصیت آرتور را دوبله کرداست.

 

در سال ۲۰۰۴ در کنسرتی مشترک با جانت جکسون و در جلوی چشم ۱۰۰ میلیون بیننده جاستین قسمتی از لباس جانت جکسون را پاره نمود و قسمتهایی از بدن جانت نمایان گشت که مورد انتقاد بسیار قرار گرفتند.

البته با این عمل هر دو معروف گشتند اما چون بسیار مورد انتقاد قرار گرفته بودند موجب شد آنها کتبا عذرخواهی نمایند.

در سال ۲۰۰۵ جاستین متوجه غده ایی در گلویش می گردد که با عمل جراحی مشکلش حل می گردد که البته اگر دیرتر می فهمید بسیار برایش گران تمام می شد.

در سپتامبر ۲۰۰۶ آلبوم دوم او Futuresex/Lovesounds  به بازار آمد. این آلبوم در Billboard ۲۰۰ توانست رتبه اول را بدست آورد.

«My Love» که توسط تیمبالند و تی. آی ساخته شده بود رتبه اول Hot ۱۰۰ را کسب کرد.

در سال ۲۰۰۷ جایزه بهترین موزیک ویدئوی شبکه MTV را بدست آورد

در فوریه ۲۰۰۸ تیمبرلیک ۲ جایزه گرمی برای ۲ آهنگ «What Goes Around…Comes Around» و «LoveStoned/I Think She Knows» کسب کرد.

آهنگ «What Goes Around…Comes Around» در Hot ۱۰۰ صدر نشین شد و در اغلب کشورها ازجمله انگلیس، کانادا، نیوزیلند، آلمان و استرالیا جزء Top ۱۰ بود.

 

 

 

 

 

همکاری با خواننده های بزرگ

جاستین تیمبرلیک در طول فعالیت هنری خود با خواننده های بسیار بزرگی همکاری داشته است. در این بین همکاری وی با مدونا و تیمبالند در ترک «۴ دقیقه» با موفقیت بسیاری برای او همراه بود. این قطعه در بیشتر از ۲۰ کشور جهان به عنوان محبوب ترین آهنگ شناخته شد و حتی رکورد دانلودهای غیر قانونی را نیز شکست. در سال ۲۰۱۳ نیز در قطعه «عشق تا حالا حس خوبی نداشته» مایکل جکسون را همراهی کرد.

 

حضور در عرصه سینما

حضور جاستین تیمبرلیک در سینما برای وی چندان موفقیت آمیز نبوده است و صرفا فقط جنبه ی حضور داشته است. با نگاهی کوتاه به سابقه ی بازیگری او در هالیوود می توانیم به فیلم هایی نه چندان با کیفیت برسیم که از نظر فروش نیز به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده اند. با این وجود صداپیشگی او در برخی از انیمیشن های کمپانی والت دیزنی را می توانیم از جمله مهم ترین فعالیت های وی در عرصه ی هالیوود بدانیم.

همچنین او در فیلم های ادیسون با مورگان فریمن، آلفا داگ در کنار امیل هرش، شبکه اجتماعی با جسی آیزنبرگ و معلم بد با کامرون دیاز همکار بود. میلا کونیس، کلینت ایستوود و کیت وینسلت از دیگر بازیگران بزرگی بوده اند که جاستین تیمبرلیک تاکنون در کنار آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

 

زندگی خصوصی جاستین تیمبرلیک

جاستین تیمبرلیک ابتدا در سال ۲۰۰۲ شریک زندگی بریتنی اسپیرز بود، اما رابطه ی آن ها چندان دوام نداشت و پس از مدتی از یکدیگر جدا شدند. پس از آن در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ با کامرون دیاز، بازیگر مشهور هالیوود رابطه داشت که البته رابطه ی این دو نیز با هم سرانجام خوشی نداشت و در نهایت به جدایی شان منجر شد. پس از آن و در سال ۲۰۰۷ با جسیکا بیل، بازیگر آمریکایی آشنا شد و در سال ۲۰۱۲ با وی ازدواج کرد که رابطه ی آن ها تا زمان نوشتن این مقاله دوام داشته است!

 

 

بیوگرافی جاستین تیمبرلیک

 

صفحه قبل 1 صفحه بعد